בלוגלי הוא וורדפרס גרוע, הוא מגביל מאוד בהרבה תחומים, והדבר אפילו יותר גרוע למתכנתים, ובמיוחד למתכנתי אינטרנט, שתמיד יכולים לראות משהו לשפר, או משהו שהם יכולים לפתח במיוחד.

אני למשל כותב על מספר נושאים (כולל טכנולוגים שיהיו בקרוב), ומכיוון שאני לא רוצה להבריח מבקרים שלא מעוניינים קרוא את כל מה שאני כותב, חשבתי להפריד לנושאים, אבל כמובן זה בעייתי, למשל אי אפשר להוסיף לשונית חדשה ליד הראשי.

גם כמות התוספים המוגבלת, באיזשהו שלב תפריע לכל מתכנת, למשל, חשבתי שיהיה נחמד אם אוכל לשים מונה למילים ברוסית שאני לומד, אבל כמובן זה בלתי אפשרי במערכת הנוכחית.

למעצבים באותה מידה תהיה בעיה, הרי הם לא ירצו את העיצוב המיוחד להם?

מצד אחד שירותי אירוח חינם לא אמינים, השתמשתי פעם באחד, ואף פיתחתי מערכת בלוג משלי עד שפתאום החליטו לסגור את השרת…

פתרון אחר שמצאו חלק מהאנשים, הוא להריץ שרת מהבית, זה פתרון נחמד ויש לו את היתרונות והחסרונות שלו, אבל זה לא נוח מבחינתי.

פתרון נוסף שמצאה מישהי מהעבודה שלי, היא מקבלת שטח אירוח חינם עם החזקת דומיין ורוחב פס גבוה, תמורת כתיבה בפורום מסוים. זה לא ייחודי לה, ובאותו פורום יש תכנית מסודרת לפתיחת שטח אכסון שם, יש שם שיטת נקודות להודעות וצריך לעמוד ברף מסוים, אבל גם ככה אני סובל מעודף פורמים…

לבינתיים, אני יפתח עוד כמה בלוגים בבלוגלי לפי נושא, אפרסם בהם את הנושאים הייחודים אליהם, וכמובן אפרסם באופן כפול גם כאן. נשמע פתרון זמני מצוין, יהיה באמת RSS ייחודי לכל קטגוריה, ואפילו עיצוב מיוחד משלו.

פתרון אפשרי אחר, הוא כשתוכנת הwebwordquiz תבשיל קצת, ואפתח מקום שיאכסן אותו, שמעודד תוכנה חופשית, ואז אוכל לשים את הבלוג שלי שם (אם זה מקובל).