הצום עבר, סוף סוף, רעב לא היה ממש, צמא הייתה יותר, בעיקר בגלל שלא שתיתי מספיק, מכיוון שאמא שלי הכינה ארוחה גדולה מידי, שבסוף לא סיימתי בשביל להספיק לשתות, והעדפתי להגיב לתגובות בבלוג שלי כמה דקות לפני הצום במקום זאת.

הצום עבר ברובו בקריאת הספר "שומרים! שומרים!" של טרי פראצ'ט. הספר היה נחמד, אבל הרבה מעבר, לא היה ממש מרתק, אם כי היה קצת מעניין והיה קצת מתח. ההתחלה של הספר היתה מוזרה, אם שפה עברית מוזרה, שנתנה את התחושה למה אני לא קורא את הספר באנגלית? ואם בכלל הייתי מבין משהו אם הספר היה נקרא באנגלית? בהמשך הסיפור היה יותר קריא, ואולי כדאי שאחזור להתחלה בשביל להבין מה הלך שם.ניסיתי לקרוא באופן רצוף את כולו עד שאני מסיים, אבל הוא לא הצדיק זאת ובסוף הלכתי לישון ב10, והספיק לרוב יום כיפור (335 עמודים) עד שעה 16:30 בערך.
בהפסקות ואחרי, היו כמובן את הרהורי יום כיפור, ובעצם הרהורים של כל זמן שיש באמת זמן לחשוב, שלא מנוצל למטרות מסיחות כמו אנטרנט, טלוויזיה וכדומה. וכמו כן הם לא קשורים ממש לדת:

– ניצול זמן: מסקנה ראשונה – בעקבות קריאת הספר, שהראה כמה הספקתי לעשות ביום אחד אם רק הייתי מנצל אותו, וכמובן צריך לקרוא עוד ספרים כי זה תמיד טוב, ולהתחיל לעשות דברים, ההנאה מהספר היתה יותר טובה מהתבזבזות בפורמים…

ובין הדברים הנוספים ניתן למצוא:

– התחלתי לעשות עוד ביום חמישי תחליף XML לJSON, הרעיון שאפשר להפוך אובייקט לXML ולשחזר אותו מחדש (שלב ראשון בוצע) וזה יותר "סטנדרטי" לאנטרנט מאשר JSON שבסה"כ הופך אובייקטים לקוד גאווה סקריפט, וכמובן זה לא פוגע ביעילות.

אני הולך לתת רשימה שרעיונות נוספים שאני רוצה לעשות, אולי תזלזלו קצת שאדם עסוק מידי כמוני ייתן רשימה כזו גדולה, אבל זה הרי יהיה קוד פתוח, ואני בסה"כ אתחיל לתכנןן אותם עד שמתישהו בעתיד ייצא משהו עובד…

– אתר להשאלות ספרים בין אנשים: כל אחד רושם איזה ספרים יש לו ומי שרוצה יוכל להשאיל ממנו, הרעיון הופיע גם כאן.

– webWordWuiz ממשק וובי לתוכנת הWQ הנהדרת…

– מערכת ניהול כל שהיא למקור, כמו ניהול מתנדבים ועוד….

ואפשר להרחיב אם אני כבר מציע רעיונות:

– משטח עבודה – אתר שכל אחד יכול לעלות רעיונות לתוכנות ואתרים, ולתכנן אותם, ואם יהיה מישהוא, הוא או אחרים שירצה לממש אותם, יהיה לו התחלה נוחה.

אבל לאט לאט, קודם אני צריך למצוא שם לתחליף לJson, כי רוב הסיכויים שאני אסיים היום.

ולאתגר הקשה מיכל, לעשות את כל זה, וגם לצאת באותו ערב….
נ.ב.

כל הרעיונות האלה לא עלו ביום כיפור, אלא לפני וצריך להכניס אותם לסדר היום… (ו(אולי) למצוא עבודה טובה יותר)

תוספת:

גם התחלתי לעשות לא מזן צייר וובי, צריך גם להמשיך לעבוד עליו.