כן, אמרתי פעם שאפסיק לכתוב על רוסית פוסטים, נראה שזה לא קורה…

לא מזמן Whatsup פרסמו ידיעה שב2009 הולכים להתקין לינוקס ב(כל)בתי הספר ברוסיה, המקור לידיעה הוא אתר רוסי בשם cnews.ru מכיוון שהקישור מכיל סימנים שמעידים על אנגלית, הנחתי, ובצדק, שאם מסירים אותם, מגיעים לאותה כתבה, רק ברוסית.

יש לי שתי כתבות בנושא מעניין ובשתי השפות, לכן אין כמו הזדמנות טובה כזו לחדש את השפה, התחלתי כמובן לקרוא במקביל, ותרגמתי בעזרת התכנה המופלאה, stardict, את המאמר הרוסי, בשלב מסוים, הטקסטים בין שני הגרסאות לא תאמו, והמשכתי לקרוא רק המקור ברוסית, לא היה קשה במיוחד, וזה עודד להמשיך.

ניסיתי לחפש באתר עוד כתבות מעניינות, אבל לא מצאתי עוד משהו ששווה לטרוח בשבילו.חיפשתי עוד אתרים כאלה, ומסתבר שגם הBBC לפחות בכתבות הראשיות עובד בצורה הזו, שהכתבות לפחות על אותם נושאים.

חיפשתי גם את הדבר שיעזור הרבה לכל מי שרוצה ללמוד שפה, אודיו בוקים שכוללים גם אנגלית וגם רוסית שזה פתרון דיי מושלם, ולא מצאתי (או שכן מצאתי אבל לא שאפשר להוריד ואני כבר לא זוכר).

ובסופו של הדבר, הגעתי למסקנה שלא המשכתי בשיטת החדשות, כי חדשות הם משעממים! אז חזרתי לאתר הספרים ברוסית, fictionbook, והחלטתי להתחיל באמת לקרוא ספר אמיתי, בסה"כ לספר טוב יש עלילה מעניינת, ויש בו גם המון מילים. הייתרון באתר שהוא גם מראה מה הפופולארים, אז בחרתי את הספר הפופולרי במד"ב metro 2033 וממש התחלתי לקרוא, כמובן שתרגום מילה מילה, לא מספיק לי להבין, אז אחרי כל פסקה תרגמתי אותה בגוגל.

נ.ב.

יכול להיות שזה בגלל שהתרגלתי אבל אני בספק, ואני מכחיש שאני מודה בזה, אבל רוסית היא שפה יפה, (האמת כל שפה היא יפה, וזה יותר תלוי ביופי של הקול של המדבר)

בלי לגרוע מהאמור, אני לא חושב שערבית שפה יפה, (אבל גם כאן יש יוצאים מן הכלל כי שמעתי כאלה שמדברים בצורה יפה, לכן כנראה זה באמת תלוי באיכות הקול של הדובר…)

[gv data="msw2i6PZyTA"][/gv]

עריכה, מצאתי קטע ממש מגניב:

[gv data="vRTpS1MlJMY"][/gv]