בזמנו, בעיר הריקודים בגני התערוכה, היה דוכן של טם טם, שהוא מרכז של תיפוף וריקוד אפריקני. הם עשו שם הגרלה שלארבעה שיעורי תיפוף אצלם, ומכאן התחיל החלק המוזר:

לא רציתי באמת לזכות, זה לא נשמע כל כך מעניין, וכפי שאתם יודעים גם אין לי הרבה זמן פנוי, והרבה דברים שאני רוצה לעשות, אולם הסיבה העיקרית היא שגם זה נראה כמו לילדים קטנים.

השיקול המוזר שלי, ואני לא מאמין שבאמת חשבתי עליו, הוא "הסיכויים", מחשבה דיי מוזרה שעלתה לי לראש, שאם יש לי סיכוי לזכות במשהו פעם בהמון ניסיונות, אז כדאי להירשם להגרלות כדי לבזבז את ניסיונות השווא, כן מחשבה מאוד מוזרה…

ובסוף זכיתי, מפרי באמת עשה את שלו הפעם…

האמת המחשבה המוזרה מתקשרת לתאוריה אחרת, שכמובן אינה הושפעה ממנה כי הוצגה לי רק לא מזמן ביום כיפור, בספר "שומרים! שומרים!" של טרי פראצ'ט, תאוריית הסיכוי אחד למיליון. היא טוענת שאם יש לך סיכוי של אחד למיליון, ורק אם זה אחד למיליון, סיכוי אחר לא עוזר כאן, אז אתה תזכה.

אז זה עדיין לא נשמע מעניין, ואפילו שקלתי לשאול אם אפשר להעביר את הזכייה למישהו אחר, אולם לבסוף השארתי את זה ככה ולא עשיתי עם זה כלום.

לפני שבוע הם התקשרו להזכיר לי שזכיתי והזמינו אותי לבוא אליהם, ביררתי קצת על זמנים ואם מחשבה שאולי מתישהו אלך.

ביום שלישי, הגעתי למצב קשה בעבודה שלא היה לי טרמפ באזור שעה שבע וכולם תכננו ללכת בשמונה, לכן החלטתי לנסוע בשלושה אוטובוסים הביתה, ולהגיע במקרה הטוב בשמונה…

הייתי קצת עייף ופספסתי את התחנה שבא הייתי צריך להחליף אוטובוס, שהתחנה הבאה של האוטובוס שלי הייתה דיי רחוקה, בצומת אולגה, התקשרתי לחבר שלי אם הוא רוצה לעשות משהו בתל אביב, אבל לא היה לא כח לצאת…

אז נשאר רק דבר אחד לעשות:

טם טם

הגעתי לתל אביב קצת באיחור, והייתי צריך לרוץ מהר ויחסית הרבה, עד רחוב ביאליק בתל אביב, אבל בסוף איחרתי רק ב5-10 דקות.

ומסתבר שלא היו שם ילדים, דווקא אני הייתי יחסית שם ה"ילד", וזה היה דיי כיף.

למרות שזה היה שיעור למתחילים, היו הרבה מקצבים, הוא גם סיפר סיפור שקשור לאותו תיפוף, וזה נחמד, (ומניח גם שורף קלוריות לאלו לשעושות כאן דייטה), המוסיקה יפה, במיוחד הליווי עם התופים הגדולים שנשמע ממש כמו מנגינה יפה(מערכת שמורכבת משלושה תופים, שאחד גדול באמצע ושתיים בצדדים).

אני כמובן הלך לשם, אם כי בשלב מסוים זה יתחיל לעלות לי כסף, ואז השאלה אם הוא באמת הדבר שארצה להינות ולהשקיע בו…

זה מאוד מומלץ:

"טם – טם" מרכז הקצב.

רחוב ביאליק 79 (פינת ז'בוטינסקי) רמת-גן.

טל': 03-7511951

052-8088898 info@tamtam.co.il