מי צריך מעודפים אם יש גוגל!

גוגל הוא האינטרנט, והכל נמצא בו, רק צריך להגיד לו מה למצוא.

אז בשביל מה צריך מעודפים בכלל???

כן, זו הייתה הגישה שלי כבר כמה שנים טובות, ובעצם מההתחלה עד עכשיו.

ובנוסף הייתי נעזר בהיסטוריה לשחזר דברים.

אז מה השתבש?

עוד בעבר, גוגל התחיל "לשכוח" אתרים שמוקמו ראשונים אבל התחילו לאבד פופולריות ואז היה קשה למצוא אותם, הבעיה שחיפשתי אותם ולא דברים דומים עם היו.

בנוסף ההיסטוריה היא לא עד אין סוף, והיא תסכלה אותי מספיק פעמים, שדברים מתוכה חלפו.

לאחרונה, התחלתי לשמוע ביוטוב את טוקיו הוטל, אבל גם יוטוב לא אוהב לשמור על הסדר, והיו שירים שהיה לפעמים יותר קשה למצוא אותם מחיפוש של tokio hotel בלבד.

המליצו לי בעבודה על del.icio.us, אתר נחמד של יהו שמאפשר לשתף את המעודפים עם כולם, ובנוסף יש לו הרחבה מצוינת לפיירפוקס.  החיפוש בו לא משוכלל וחבל, יכלו לעשות מנוע חיפוש מבוסס על סימניות גולשים.

השאלה אם זה רצוי שכולם יראו לאן אתה גולש, עקב בעיות פרטיות במקרה אחד, ובמקרה שני.

אבל עדיין, למה לטרוח לעשות עבודה ידנית רבה של רישום לסימניות? אם ההיסטוריה היתה מושלמת, אז אפילו לא הייתי צריך להגיע לכתיבת פוסט זה.

לכן, החלטי סוף סוף, להתחיל ללמוד לעשות הרחבות בפיירפוקס, כדי שכל אתר שאכנס אליו  יכנס אוטומטית למועדפים, וייקח אפילו מילות מפתח מהדף להתמצאות מהירה יותר.  אני אדלג על שלב זה, כדי שבהמשך אני יעשה פוסט מיוחד על כתיבת הרחבות לפיירפוקס…

משום מה, רק אחרי שביררתי את כל הAPI שצריכים כדי לגשת להיסטוריה ולמועדפים, החלטתי לעשות פשוט חיפוש בהרחבות, הרי סביר להניח שמישהו כבר חשב על זה…

לא מצאתי אחד שעושה זאת, אולם מצאתי את slogger שעושה לוג של הגלישה לתיקה מסוימת, ואף מאפשר לשמור את הדפים עצמם, ובתכנון שלו, לשלוח את הקישורים לשירותי רשת כמו דלישס, אבל כרגע זה רק ממשק ולא ממומש.

אבל זה גם לא בדיוק מה שחיפשתי.

אצטרך אז בכל זאת להכין בעצמי…