להגדיר יעדים לשנה שלמה, זה לא משהו קל, אולם כאשר בכל זאת עושים זאת, הם לא בהכרח רלוונטיים או יותר נכון, הערכת הזמנים לא נכונה.

בתחילת השנה הגדרתי לי יעדים שאני רוצה להגשים, ובמקום להגיע אליהם בסוף השנה…. הגעתי אחרי חודש בלבד!

אתר גדול הוגדר אז כאתר שמופיע בתוצאות הראשונות בגוגל בתחום שלו בתוספת המילה news. האתר הראשון בלינוקס בקטגוריה זו הוא lyxer. שלחתי את הכתבה לשם ומשום מה, הם החליטו לאשר אותו. ביומיים שאחרי זה נכנסו כ300 בני אדם מ31 מדינות שונות מיכל היבשות. הגיעו אליו גם מאתרים גדולים אחרים.

אני רוצה להודות גם לשלומי פיש, על עבודתו הרבה שם, למצוא המוני בעיות דקדוק שהיו בו, ובכללי על שאר התיקונים שמצא באתר.

לכן, מכיוון שהשנה עוד ארוכה, יש צורך להגדיר יעדים, ממש גדולים לסוף השנה.

לינוקס ותוכנה חופשית בכלל מצוינים לחלק מהאוכלוסייה, משום שיש תחומים שבהם היא חלשה או לא נותנת מענה בכלל לדוגמת עובדי הדפוס. בנוסף חברות מסורתיות עדיין חזקות ובעלות תקציבי ענק להחזיק מתכנתים טובים שיפתחו את המערכות שלהם. בסה"כ רוב האוכלוסייה תבחר במוצרים הטובים ביותר, בלי קשר לרישיון שעומד מאחוריהן.  אומנם בתור מתכנת, יכול לפתוח פרויקט בתחום חלש כדי לתת מענה, אולם מי אני שאתחרה בחברות הענק בעלי תקציב מספיק להחזקת צוות מתכנתים המוכשרים פי אלף ממני? כמובן יש קהילה, ומתכנתים מהקהילה יכולים לעזור, אולם עדיין זה לא מספיק.

היעדים לסוף השנה הם:

  1. להקים חברה בינלאומית לקידום קוד פתוח, שתעשה מחזורים של מליונים לצורך קידום התחומים החלשים, ואו תקנה חברות קיימות ותשחרר להם את הקוד…. (אולי אקנה את בנק לאומי רק בשביל שיהיה להם אתר נורמלי שעובד בפיירפוקס ולינוקס). לשכנע חברות קיימות שחופשי שונה מחינם, ושיעזרו לתוכנות החופשיות שהן משתמשות ואו יממנו פיתוחים לתכונות חדשות. לעשות סוף סוף את המועדון שרציתי שנבחרתי למקור. (מכיוון שהחברה בינלאומית, היא תשתף בכנסים שונים בעולם, וכך תעזור לנציגיה לטייל בעולם, בטיל שלא יצא להם לעשות אחרי הצבא…)
  2. חברה, גם זה צריך…
  3. 100,000 דולר מGoogle Ads (עוד קישוט שאני מוסיף למטרות).

לצורך הגשמת מטרות אלו, אני מתכנן לחלק יום עבודה לשלושה חלקים של שלוש שעות כל אחד.

  1. עבודה רגילה, הפכתי להיות עורך וידאו בזולו, בתקווה שהם יעבוד מספיק שיהיה לי באמת שלוש שעות כל יום…
  2. פיתוח אתרים, חברות הזנק(סטארטאפים), וכתיבה לבלוג זה.
  3. לימוד, יש המון ללמוד, מאיך להשקיע, לשווק, עד להקמת חברות….

מישהו כאן חושב שהגזמתי???