מיקרוסופט עושה טובה גדולה לאנושות בכך שהיא מפתחת את הסילברלייט. במקום שיהיו עשרות מימושים לסטנדרטים, ותוצאה מכך כל דפדפן יכול להציג את אותו אתר בצורה שונה, היא מפתחת את המימוש שלה שיהיה זהה בכולם!

כל מתכנת ווב יודע כיום כמה זה יכול להיות סיוט התאמת אתר לדפדפנים שונים. מפתחים התחילו לשנוא ג'אווה סקריפט רק בגלל API לא אחיד. גם כאן מיקרוסופט הועילה לעשות לנו טובה ולקבוע משהו אחיד בשם דוט נט.

אומנם כרגע המימושים של דוט נט וסילברלייט בחסות מונו/מונלייט הם רק מימוש חלקי, אבל אל דאגה, מיקרוסופט אמרה שהיא משתפת איתם פעולה, ואולי עד שסילבר לייט ייצא מבטא יהיה מימוש זהה לכולם.

אינטרנט אקספלור לבנתיים הוא הדפדפן הנפוץ ביותר שיש, ובשלב מסוים הוא גם יתמוך טבעי בסילבר לייט, האם מישהו תמים דעים בכך שהרבה חברות כיום מפותחות בשבילו, לא ישמשו לפתח עבורו ואם הטכנולוגיות החדשות שלו?

וגם לא צריך לשכוח שהרבה חברות אוהבות את דוט נט, הרבה יותר קל להם לפתח בו דברים לצרכיהם מאשר האופציות האחרות…

נוסף לכך, מיקרוסופט עשו מעשה מאוד חכם בכך שלא הוסיפו תמיכה בSVG באקספלורר. למה לתמוך בעוד פורמט שכל דפדפן שכן תומך בו, תומך בצורה שונה:

http://www.codedread.com/svg-support.php

כדי שלמפתחים יהיו עוד בעיות? או למשתמשים מתוסכלים?

טובה נוספת שהם עשו לאנושות הוא שהם מנעו אסון נוסף! במקום שהצרות של עולם הווב, יעברו לעולם המשרדי, הם יצרו תקן חדש למסמכים ואף השיגו אישור ISO אליו, ואף עשו אותו כל כך מסובך שרק הם יוכלו לממש אותו. צריך להודות להם, על אינטר-אופרביליות שלהם – הם ידאגו לתקן אמיתי בין כולם, ואנחנו נראה בדיוק את אותו מסמך!

גם כאן יש לנו מזל שהתוכנה המשרדית שלהם, אופיס, תופסת את נפח השוק המירבי בתחומה.

כל הכבוד למיקרוסופט!