לצערי השנה, בניגוד לשנים קודמות, לא הזמנתי אף אחד לאוגוסט פנגווין. הייתי דיי אדיש ונזכרתי מאוחר. אומנם עברו עלי הרבה שינויים לאחרונה אבל בכל זאת חבל כי לעומת זאת אשתקד הזמנתי עד כעשרה איש ורובם הגיעו! וזה היה עוד במקום רחוק, ברחובות, ולא במקום קרוב ליד הבית. מצד שני, נהנתי יותר בכנס כי לא הייתי צריך להיות בקשר עם כל כך הרבה אנשים…

להפתעתי הרבה, ועל אף שהסיבה השניה שלא מיהרתי להזמין אנשים היא כי התוכניה נראתה משעממת, היתה מהנה וטובה במיוחד! מכוון שהיו שני אולמות הרצאות נאלצתי לוותר על הרצאות שרציתי להיות וכאן אפשר לציין שהיו שני תיעודים בכנס: הקלטת וידאו של המסלול הטכני והתמלול של עומר זק. הנחתי שמשום שהוא היה באולם הכללי הגיוני שיהיה תיעוד של הכל, וידאו בטכני, ומילולי בכללי. אך לצערי הוא דילג באמצע להרצאה הטכנית כף שכמה הרצאות נשארו ללא תיעוד. צילום וידאו אולי מורכב לארגן, אבל אפשר אולי לפעם הבאה להקליט רק את הכל, כי גם ככה המצגות מועלות אח"כ.

ההרצאות שקדמו לפיצול גם היו טובות, אומנם יצאתי יותר החוצה אבל כן היה נחמד להכיר כמה דברים חדשים. לפחות עכשיו אני יודע מה העלות של תלמידי הכוללים לקופת המדינה (כמעט מליארד שקל)

ההרצאה שמצאתי הכי מעניינת היתה של "חיפוש עברי בקוד פתוח", נחמד שעושים פרוייקטים כאילו, רק חבל שבג'אווה… 🙁

נתראה בכנס של שנה הבאה…