לאחר הגילוי המרעיש שQT תומך טוב בctrl+shift לשינוי כיווניות. יצאתי לחפש עורכים שמבוססים QT ולא על KDE כדי להנות מתמיכה זו. הורדתי מספר עורכים מאתר qt-apps.org אך משום מה, כל אילו שניסיתי, היו מיושרים רק לשמאל! כנראה הם הגדירו במיוחד כיווניות זו בלי לחשוב על משתמשים אחרים, למרות שלהם זה לא אמור לשנות דבר. התחלתי לחשוב שאולי לא כל הפקדים של QT תומכים בכיווניות הזאת וזה האחראי על טקסט "מעוצב" (צביעת קוד) לא כולל, וזה מוזר בהתחשב שכל השאר כן. על כן התחלתי פרויקט חדש בqtcreator שמבוסס על הדוגמה של QT של עורך טקסט עם צביעת תחביר ועל כן הפרויקט ברישיון BSD. הqtcreator הופך את התיכנות לממש כיף, הוא אפילו החליף לי אוטומטית נקודה בחץ, המבנה שלו טוב ונוח.

ההפתעה מדהימה! זה עובד כל כך יפה שנשאר לוינדוס מה לקנאות. בהתחלה הוא מחליט בצורה אוטומטית מה הכיווניות כמו שאר היישומים, אבל ברגע שקבעתם ידנית עם ctrl+shift הוא לא משנה את כל הכיווניות המסמך, אלא רק את השורה שאתם עליה, או השורות שסימנתם, ומשם כל שורה חדשה שיצרתם. עקב כך זה מאפשר יותר נוחות בעריכה, אם נוח לכם שחלק מהשורות יהיו מיושרות לשמאל.

הפוסט הזה תוכנן להתפרסם אתמול ביום שני, הדחייה ביום עקב נפילת הבלוג, אפשרה לי לתקן בעיה מעצבנת אחת שכשומרים הוא תמיד שאל היכן לשמור, אבל זה נפתר, ועכשיו באמת כיף לעבוד איתו.

אני מניח שבהמשך אכתוב אותו מחדש שלא מתבנית מוכנה כדי לא להיות צמוד לרישיון הBSD לטובת רישיונות כמו GPL.