כיום, כל פרויקט תוכנה מגדיר לעצמו מהי תוכנה יציבה. גם אם היא מכילה באגים חמורים שמפריעים למשתמש במצבים מסוימים ואף יכולה לקרוס במצב אחרים. כמו כן כל הפצה מגדירה לעצמה מהיא גרסה יציבה, שיכולה להכיל בעיות קריטיות ומכילה תוכנות שונות שלא בהכרח מוגדרות במקור כגרסה יציבה. מה שמהווה חיסרון להפצות הלינוקס לעומת פתרונות מבית אחד לדוגמת אנדרואיד. על כן ניתן להעביר את הנושא לקהילה.

יקום אתר אינטרנט שבו בשיתוף הקהילה יוגדרו מפרטים לכל תוכנה הכוללים אילו התנהגויות מצופות מכל סוג תוכנה (למשל אפשרות לחתוך וידאו בעורך וידאו פשוט ואפקטים מסוימים במורכב). כמו כן יכלול כלי בדיקות אוטומטיות או קישורים לפרויקטים עצמם אם כוללים את כולם או חלקם (והשאר ישלים), על מנת להקל על הקהילה להחליט אם התוכנה יציבה או לא.

הפרויקטים לרוב כוללים כלי בדיקות בסגנון make test אולם דרך זו מוגבלת וקל יותר לעשותה לבדיקת ספריות וכדומה ופחות לכלים גרפיים ששם יש כלים אחרים שיכולים לעזור כמו זיהוי תמונה במסך והדמיית לחיצת עכבר וכדומה.

בדרך זו ביחד עם פרויקט הסטנדרטים, ניתן בקלות לתת פתרון מקצועי ואמין שיהווה אלטרנטיבה אמיתית למתחרים בחוץ על ליבותיהם של לא גיקים ברחבי העולם.