כנס אייקון האחרון, שראוי לפוסט נפלא משלו, כלל פעם נוספת את דוכן אובונטו שלשמחתי הפך להיות דוכן כללי שמזמין אליו הפצות ופרויקטים אחרים, ההסברים הנחמדים שנתתי לעוברים ושבים הזכירו לי עד כמה האקולוגיה של לינוקס אינה רק מסתכמת בתרומות קוד ע"י מתנדבים, פתיחת באגים ותיעוד אלא גם מזמינה אליה אנשים אחרים, שיציגו את רעיונותיהם ויכנסו לדו שיח של איך דברים יהיו. ובאופן דמוקרטי מתנהל מסע יחסי ציבור לרעיונות שכל אחד מציג את רעיונו ומושך דעת קהל ומפתחים לכיוונו, לא בהכרח פוליטי אבל בהכרח חברתי ומאפשר לקיים דו שיח אמיתי. וגם אותו דו שיח מאפשר להקל ולהאיץ את עבודת הפיתוח שכאשר במקום שמישהו יפתח פרויקט סודי בביתו הוא יצרף עוד אנשים אליו. על כן התחלתי לאפיין רעיונות שהיו לי בראש תקופה ארוכה, לעשות להם יחסי ציבור ולקוות להגיע ללב המתכנתים. שום דבר מיוחד שמשתמש פשוט לא יוכל לבצע ולתרום לסביבה. על כן בתור התחלה התחלתי לאפיין משהו שלדעתי יעלה מאוד את חווית השימושיות כמו כן לצערי עדיין לא התפחתי מספיק בשביל להציג את הגרפיקה וההנפשות שעוברות לי בראש אז מקווה שההסבר יהיה מספיק טוב.

תיאור:

ניהול חלונות בתצורת Tiling בניגוד למצב בשולחנות העבודה המודרניים שהחלונות אינם עצמאיים אלא בהפשטה דבוקים אחד לשני.

מצב רגיל – חלונות בודדים

במצב רגיל שיש חלונות נפרדים על שולחן עבודה בדומה להיום. ניתן לסמן מספר חלונות ולחברם ביחד למצב טילינג. הם מוזזים כגוש אחד, נצמדים אחד לשני והגבולות הצמודים שלהם מתאחדים לאחד שמאפשר להגדיל חלון אחד על חשבון החלון השני. כמו כן יהיה קיצור או דרך לגרום לחלון להתפשט לכל רוחב גוש הטילינג ולהזיז את שאר החלונות להיות צמודים מעלין או מתחתיו. קיצור או דרך לגרום לחלון להתפשט לכל אורך הקבוצה ולהזיז את שאר החלונות מימינו ושמאלו.

לדוגמה:

סימון חלונות ע"י לחיצה על meta + לחיצה על העכבר על החלונות הרצויים.

ניתוק חלון מקבוצה לחיצה על meta + לחיצה על העכבר על החלון הרצוי

הגדלת חלון לכל אורך או רוחב הקבוצה – לסימון חלון לתזוזה

סימון חלון בקבוצה מטה + כפתור אמצעי

אם סימון חלון בקבוצה ניתן:

  • הגדלת חלון לכל אורך או רוחב הקבוצה או חלקה על חשבון אחרים ע"י שימוש בחצים או גרירה עם האצבע במחשבי מגע.
  • הגדלת חלון לגודל מלא, בדומה למצב הרגיל שעושים לו הגדלה למלא ע" אנטר, ושהוא חוזר הוא חוזר לקבוצה.

חלון אקטיבי בקבוצה או חלון שהעכבר עליו – יופיע קיצורים הרגילים שנמצאים כיום בשורת הכותרת בגבול העליון של החלון

  • מזעור של חלון יקבץ אותו לתוך הקבוצה ויראו רק את הכותרת
  • הגדלה היא הגדלה רגילה שחזרה ממנה תחזיר אותו לקבוצה

כפתורים לקבוצה – אפשרות להגדיל את כל הקבוצה לכל המסך או למזערה כאילו הייתה חלון בודד.

ACTIVITY

אפשרות להגדיר אקטיביטי שלם כtiling ושינויו לרגיל.

מסך וירטואלי באקטיביטי – אפשרות לסדר מחדש את כל החלונות למצב אקטיביטי כאשר כל פתיחת חלון חדש מכניסה אותו לתוך הקבוצה הגדולה שתופסת את כל המסך.

כאשר משנים את המסך הוירטואלי חזרה למצב רגיל, הוא יחזיר לאותו מצב כדי לעודד משתמשים לעבור בין המצבים ולא לתהות אח"כ איך החלונות מסודרים מחדש וגם להתחשב בכל שהמשתמש מיקם בעצמו חלונות במיקומים מסוימים לנוחיותו.

עכשיו נשאר רק לתרגם לאנגלית, להוסיף גרפיקה ולהתחיל לצבור יחסי ציבור