לינוקס, שנחשבה שנים כמוקצת לגימרים ממשיכה להוכיח את עצמה בזירה, והתשובה לכך מעבר למשחקים שעוברים ועברו הסבה ללינוקס היא Wine! למרות שהרבה אנשים מתעקשים שמדובר באמולטור אל אף שהוא מכריז בראשי תיבות שמו שהוא לא, הוא ממוכיח את עצמו כיותר טוב מהפלטפורמה המקורית וינדוס. שמעתי פעם על כך אולם עכשיו נתקלתי בבלוג של מישהו שהשווה מספר משחקים כמו Evolution Soccer 2011 ו Black & White 2 בין וינדוס לWine והראה עדיפות רבה בFPS לטובת האחרון, ובלי לפגוע בכל חוויה אחרת במשחק.

מעבר לייתרון הביצועים, יש עוד מספר יתרונות לעומת המקור כמו שניתן להתקין כל תוכנה באיזור נפרד משלה – הדבר מבטיח שתוכניות אחרות לא יפריעו לה, ואפשר להסירה במלואה בקלות שלא ישאר זכר לאוהבי shareware למינהם.

Wine מתפתח בקצב מהיר מאוד, במיוחד בהשוואה לפרויקטי קוד פתוח אחרים, רשימת השינויים של גרסת הפיתוח המשתחררת אחת לשבועיים ארוכה כהרגלה, ולכן גם אם יש לכם משחק שלא עובד טוב כעת,  יש סיכוי טוב שיעבוד בקרוב.

כמו כן וחשוב להדגיש יש את הגרסה המסחרית שלה שהיא בדוקה הרבה יותר ומאפשרת הרצה של עוד יישומים ובצורה טובה יותר, וגם יש יותר משקל להצבעה שלכם בתמיכה במשחק שתרצו. במקביל יש פרויקט קוד פתוח בשם playonlinux שמקל את ההתקנה של הרבה משחקים ודואג להגדיר אותם בצורה המיטבית.

יש גם רשימה ארוכה של תוכנות ומשחקים שעובדים חלק ומותקנות בלי צורך בתוכנות עזר ורצות מצוין. אתר appdb מדרג ע"פ דיווחי גולשים ובדיקות של החברה בwine עצמו את התוכנות עליו,

לחברה המסחרית יש דירוג משלה שלפיו היא נותנת את התמיכה כשברונזה היא הכי גבוהה וגם תוכנות שמדורגות כמו נמוך כמו זהב היא עושה מאמצים לעלות את דירוגם. כמו כן ההצבעה שם הרבה יותר משמעותית והיא ללקוחות שקנו את התוכנה. אילו שקנו אותה נהנים גם מעדכונים חדשים שלה וכו'.

ובלי קשר לWine בגרסת הלינוקס היציבה האחרונה ששוחררה נוסף הדרייבר של השלט של הWII וזה פתח למשחקים מגניבים אחרים.